A Közös olvasás napja

A gernyeszegi Teleki Domokos Általános Iskola diákjai 2020. február 5-én, szerdán ünnepelték a Közös olvasás napját.

Ion Creanga történetei, Caragiale karakterei vagy Habarnam kalandjai mindig is a figyelem középpontjában lesznek, függetlenül attól, hogy a mai gyerek más kulturális modell része, más dolgokat tanul, mint a nagyapja. Gianni Rodari “A fantázia nyelvtana” című könyvében azt mondta, hogy ahhoz, hogy megismerd önmagad, el kell képzelned magad… és ahhoz, hogy elképzeld magad, könyveket kell olvasnod, történeteket kell olvasnod vagy hallgatnod, intenzív élményeket kell átélned, azonosulnod kell önmagaddal. Ez az alkalom lehetővé tette számunkra, hogy ismét értékeljük, mennyire fontos, hogy kedvtelésből olvassunk, hogy megtaláljuk azt a könyvet és azt a főhőst, amelyik képvisel minket… és hogy milyen gyönyörűek az olvasók.