YOUR IDEAS – YOUR INITIATIVES

Competiție internațională de proiecte privind siguranța rutieră

Elevii din Școala Gimnazială „Teleki Domokos” Gornești participă anul acesta la Competiția internațională de proiecte de circulație rutieră „Your ideas, your initiatives”, competiție finanțată în acest an de Grupul Renault.

Secțiunea Inițiative cuprinde toate proiectele realizate de elevi și are scopul de a funcționa ca un catalog central al proiectelor școlare de grup privind siguranța rutieră și mobilitatea durabilă. În competiție s-au înscris școli de pe patru continente, fiind implicați peste 12 500 de elevi. Elevii noștri sunt conștienți de importanța muncii lor și investesc energie și seriozitate. Pe site-ul școlii vor apărea periodic informații despre activitățile proiectului.

Scroll to Top