„Învăț să fiu în siguranță”

08.10.2021

Activități educative sub genericul „Învăț să fiu în siguranță” (pentru clasele primare) și „Violența costă-tu ști cât?” despre prevenirea violenței și a consumului de droguri (pentru clasele gimnaziale), în parteneriat cu Biroul de siguranță școlară și Compartimentul de analiză și prevenire a criminalității din cadrul IPJ Mureș.
Scopul comun este acela de a crea unu mediu sigur atât pentru elevi, cât și pentru personalul din învățământ și implicit pentru societate, iar prin parteneriatul real poliție-școală-comunitate, realizarea unui proces educațional antiinfracțional și antivictimal.
Ca scoală de încredere, și școală care este preocupată permanent de starea de bine a tuturor celor implicați în actul educațional, vom continua conlucrarea cu Poliția Siguranță Școlară.
Mulțumim pentru sprijin.

Scroll to Top