Școala-echipa de dincolo de sunetul clopoțelului

Oricine și-a petrecut ceva timp într-o clasă din ciclul primar știe că toți elevii încep școala cu imaginație, curiozitate  și creativitate nelimitate. Rolul comunității  școlare este de a fi aproape de fiecare elev și  de a-i aduce plus valoare.

Este important ca unele activități să fie menite să  dezvolte și deprinderi care nu sunt de natură academică, cum ar fi colaborarea, susținerea.
În 20 decembrie 2019 comunitatea, elevii, profesorii  și părinții au făcut echipă și au fost alături de Szász Csanád, unicul participant din România  la concursul Fölszállott a páva, desfășurat la Budapesta.
Suntem mândri de parcursul excepțional, de momentele în care l-am privit și am votat cu emoție și sperăm ca munca lui să devină model pentru ceilalți.
Felicitări!!!

Scroll to Top