Predarea și învățarea online- un exercițiu de voință personală

În toată această perioadă de izolare socială comunitatea de profesori a Școlii Gimnaziale „Teleki Domokos” a exersat abilitatea de a se adapta noilor circumstanțe, devenind proactivi și creând spații de învățare potrivite pentru fiecare clasă. Am învățat împreună cum să utilizăm platforme educaționale precum ZOOM, Google Classroom sau Edmodo, fiind conștienți de faptul că digitalizarea nu este o soluție de moment și că ea trebuie integrată în procesul educativ.

Aproape de noi, în acest proces au fost prietenii noștri de la Asociația Aura Ion prin campania „Fii supereroul copiilor de la sat!”, prin care au fost donate 5 tablete, căști și tastaturi pentru elevii noștri și Roma Education Fund prin proiectele realizate împreună.

Muncind împreună vom construi o comunitate mai bună!

Scroll to Top