De la joc la inovare

Pentru ca copiii noștri să devină inovatori în secolul XXI, e nevoie de o educație diferită, nu doar de mai multă educație. Noi, ne dorim o școală accesibilă pentru toți elevii, o școală care scoate la suprafață potențialul fiecărui copil, în care este plăcut de predat și ușor de învățat, o școală care îi face pe elevi să progreseze și îi implică activ pe toți din interiorul ei în educarea unor generații pregătite să facă față provocărilor vieții.
După dotarea din fonduri proprii a tuturor sălilor de clasă din comună cu televizoare smart, continuăm modernizarea actului educațional prin faptul că începând de ăstăzi, elevii si profesorii pot utiliza și o super performantă „tablă” (ecran) interactivă cu display interactiv mobil 65″, 4K UHD, Newline multitouch, cu Windows 10 Pro si Mozabook Classroom.
Mulțumim FUNDAȚIEI ROMA EDUCATION FUND ROMÂNIA pentru că sprijiniți alături de noi accesul la cunoaștere.

Scroll to Top