Școala altfel, saptamâna altfel

Grup țintă: clasa a VIII-a
Data: 29-31. Octombrie
Activitate: Elevii au avut parte de diferite activitați nonformale, activitati care s-au incheiat cu partea de reflectare. Partivipanții au jucat jocuri de societate în perechi, au citit în clasă cărți literare la alegere, au jucat jocuri pentru dezvoltarea spiritului de echipă. La sfârșit fiecare elev în parte a reflectat asupra propriilor impresii, sentimente.
Joc de societeta: Montego Bay
Joc pt. dezvoltarea spiritului de echipă: Traversează mlaștina
Cărți citite: majoritatea au citit romanul contemporan intitulat a Gömb, carte care anul acesta a fost promovat de către organizatorii Târgului de cărți din Tg. Mureș.
Cărțile de joc, folosite la etapa reflectării au fost descărcate de pe site-ul Fundației Noi Orizonturi.
www.noi-orizonturi.ro

Scroll to Top